Skip to content

Když je podnikatel v úzkých


V podnikání je to prostě tak. Jednou se daří a jindy nikoliv. A pokud je tomu po celý podnikatelův život jinak, pak je to spíš zázrak než běžný úkaz.
Ovšem je logické, že by každý takový člověk chtěl, aby jeho firma neustále vzkvétala. A pokud tomu tak někdy není, neháže rovnou flintu do žita a snaží se to nějak rozumně vyřešit. A takovým rozumným řešením je nejednou jenom a pouze nějaká finanční injekce, tedy půjčka.
Ovšem problém není ani tak v tom, zvážit, která půjčka by byla ta nejlepší, jako spíše v tom, jak vůbec nějakou půjčku získat. Protože se takový podnikatel v potížích nejednou setkává s odmítnutími od kdejaké finanční instituce. Jež sice půjčky nabízí, ovšem často žádá záruky, jaké jen tak někdo poskytnout nemůže. A právě podnikatel v nouzi toho nemá věru moc co nabídnout.
prasátko s penězi
Pokud tak chce dejme tomu banka potvrzení o hodně vysokých příjmech, dobře vypadající daňové přiznání žadatele za uplynulé období, čisté registry dlužníků a další kvality, jimž nemůže onen soukromník dostát, je to konec.
kreditní karty
Ovšem ne u všech poskytovatelů půjček.
Vždy se totiž dá zkusit štěstí i u nebankovního sektoru, který má nejednou daleko snesitelnější a splnitelnější požadavky. A třeba taková americká hypotéka nebankovní může být pro leckoho z podnikatelů učiněné terno.
Zde je totiž nejdůležitější něco docela jiného než u klasických bankovních půjček. Je tu potřeba vlastnit nemovitost, jež by se dala nabídnout nebankovní společnosti coby zástava, a pokud má takový podnikatel příjmy dostačující na to, aby byl schopen splácet, nikdo se mu už zbytečně nevrtá v soukromí a nepožaduje další a další záruky, potvrzení a podobně.
Lze tu získat až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti až na třicet let, a to za podmínek, jež se jen tak někde nenabízejí. Je to bez poplatků předem, s možností předčasného splacení, s jednoduchým a rychlým vyřízením, s možností použití půjčených peněz na cokoliv,… A co by si člověk mohl přát víc, že? Obzvláště ten, komu by jinde preventivně vůbec nepůjčili.

4/5 - (1 vote)