Skip to content

Co je to sildenafil?


Co je to sildenafil? Tohle cize znějící slovo je účinnou látkou, která se používá pro léčbu poruch s erekcí. Pokud tedy třeba užíváte viagru, tak užíváte právě sildenafil. Pojďme se na něj podívat blíže.

Když vědci objevili sildenafil, měl se využívat původně úplně na jiné účely, než se využívá dnes. Měl být používán pro léčbu anginy pectoris. Angina pectoris je onemocnění srdce, které je doprovázeno silnými bolestmi na hrudi, připomínající stav, kdy má daná osoba infarkt. Po testování se ale zjistilo, že tato látka je pro tyto pacienty doslova nebezpečná, a i dnes ti, kteří trpí problémy se srdcem mají zakázáno léky s obsahem sildenafilu užívat. Testovaní muži ale uvedli, že při požití léků měli dlouhou a silnou erekci. A tak se přišlo na to, že sildenafil bude skvělý k léčbě problémů s erekcí.

léky

Problémy s erekcí má totiž dnes opravdu spoustu mužů. Dříve to byli hlavně muži kolem padesáti let, ale problémy s erekcí postihují i čím dál mladší muže. Je to dáno našim životním stylem, nedostatkem pohybu, nezdravým jídelníčkem, přemírou stresu a samozřejmě to může být způsobeno i jinými zdravotními problémy.

Silfdenafil způsobí, že se cévy procházející penisem roztáhnou a tím do nich proudí více krve. Po naplnění cév krví dojde k erekci. Aktivní látka ji udržuje silnou po dobu sexuálního styku. Po pár hodinách erekce odejde. Léky se sildenafilem jsou většinou silné, a neměl by se užívat víc než jeden lék denně.

banán

Samozřejmě, jako všechny léky, i ty se sildenafilem mohou mít nežádoucí účinky. Nevyskytují se často, ale přece jen, vyskytnout se mohou. Jedná se především o bolesti hlavy, nevolnost, bolest břicha, poruchy vidění nebo erekce, která trvá více než několik hodin. Pokud u vás nastanou tyto vedlejší účinky, vždy byste o nich měli informovat lékaře, a v případě, že přetrvávají, navštívit ambulantní lékařskou službu, aby vás vyšetřili.