Skip to content

Snímací rovnátka

Ten, kdo chce mít v dnešní době krásné zuby, musí podstoupit úpravy, které se provádějí na ortodoncii. Rozhodně se ale není čeho obávat, protože ortodoncie je místem, kde se vytváří ty nejkrásnější úsměvy.
Lidé se mohou s nevzhledným chrupem narodit, nebo naopak k němu mohou v rámci života dospět a to z toho důvodu, že vzniknou problémy související například se zuby, kterým se přezdívá zuby moudrosti.
Nevzhledný chrup se dá velice jednoduše vyřešit. Dá se opravit, ale jsou k tomu zapotřebí rovnátka, která pro některé nepředstavují nejlevnější záležitost.
žena a jídlo
Pokud vám ale nevadí investovat do toho, abyste měli krásný úsměv, pak vám tuto možnost vřele doporučujeme.
Není nic hezčího, než zářivý a krásný úsměv.
V dnešní době je hned několik možností rovnátek. Mohou být fixní, nebo nasazovací. Vše záleží na posouzení ortodontisty.
Pokud je něco, co se doporučuje zejména dětem, pak jsou to snímací rovnátka. Ty pomáhají v době, kdy dítěti ještě rostou zuby a tak je dost brzy na to, aby dítě nosilo fixní rovnátka.
Snímací rovnátka se ale dávají i těm, kteří mají fixní rovnátka již za sebou, ale je potřeba doladit ještě nějaké ty úpravy.
Tento typ rovnátek rozhodně nijak nebolí, takže není potřeba se ničeho obávat. Fixní rovnátka bolí podle toho, jak citlivé má daný člověk zuby.
Velice důležitá je zejména hygiena, která musí být plněna v určitých intervalech. Takové snímací rovnátko je potřeba každé ráno opláchnout pomocí teplé vody a mýdla, aby se odstranily dané nečistoty. Co se týká rovnátek fixních, ty je potřeba umývat speciálními kartáčky a to nejlépe několikrát za den.
chlapec a zuby
Vše, okolo hygieny a také o konzumaci daných pokrmů se vždy dozvíte od ortodontisty poté, co vám budou daná rovnátka nasazena.
Určitě ale není potřeba se ničeho obávat. Obě možnosti léčby se dají vydržet. Nejedná se o nic, co by se nedalo zvládnout.
I vy můžete mít krásný úsměv. Je ale potřeba se nebát do toho jít.