Skip to content

Zip sáčky se uplatní v e-shopech i v domácnostech

Zip sáčky z polyetylenu se dobře prodávají právě pro svůj uzavírací mechanismus, který chrání vnitřní obsah před nežádoucími vlivy vnějšího prostředí. Vyrábí se v různých velikostech, nejčastěji průhledné, některé s polem pro tvorbu popisku. Kromě sáčků lze zakoupit i plastové poštovní obálky, které nahrazují původní výrobky z papírového kartonu.
hromada barevných korálků

S čím můžete počítat u sáčků se zipem

Dají se popisovat lihovými fixy – u transparentních obalů většinou není nutné psát popisky, co se nachází uvnitř, neboť je to dobře vidět, ale popisovací fix se může hodit například pro vyznačení doby trvanlivosti (expirace) skladovaných potravin (čočky, fazolí, ořechů, atp.)
Jsou lehoučké a zaberou málo místa – při skladování věcí v regálech polic v dílně, v kuchyňské lince, nebo ve spíži se počítá každé kilo navíc a také každý milimetr úložného prostoru. Budete-li ukládat věci do plastových, nebo dokonce dřevěných, či keramických přepravek, sníží se nosnost regálů a zároveň budete muset hospodařit s volným místem. Výhodou sáčků je, že kopírují tvar uložených předmětů, takže prostor lépe využijete. To se vyplatí zejména u skladování sypkých surovin, např. těstovin, rýže, luštěnin, mouky, cukru atd.
Stoprocentně ochrání před vodou a vlhkostí – pokud se obal neprotrhne násilím, ostrými předměty, nebo nedbalostí, máte jistotu, že uložené věci nepřijdou k úhoně. To je důležité třeba v garáži, v dílně nebo ve sklepě pro zabezpečení různých součástek a spojovacího materiálu, který pak nekoroduje, a u něhož nevysychají maziva.
luštěniny pro skladování v zip sáčcích
Velké množství rozměrů – malé sáčky o velikosti zhruba 10 cm se hodí pro drobnosti v domácnosti, jako jsou knoflíky, kancelářské sponky, gumičky, alkalické baterie atp. Středně velké sáčky o rozměrech formátu A5 nebo A4 jsou ideální pro uskladnění potravin a objemné sáčky o délce strany nad 50 cm pro ukládání např. sezonního textilu a obuvi v úložném prostoru postele.