Skip to content

Babské rady

Antibiotika byste měli nasazovat jen na v případě krajní nouze. Většinou sice zaberou, ale i tak způsobují bakteriální infekce a další komplikace. Lze si ale snadno pomoci s přírodními léčivy, které většinou najdete doma.
dva druhy cibule a česneku
OREGÁNO
Velmi silné bakteriální účinky nám dodá oregáno, proto působí jako přírodní antibiotikum. Má také protiplísňové účinky, pomáhá dokonce uvolnit dýchací cesty, tlumí kašel, zmírňuje nadýmání a uvolňuje trávicí trakt.

SKOŘICE
Skořice nepatří jen do závinu, působí také jako lék proti cukrovce, vysokému krevnímu tlaku, nachlazení i na žaludeční potíže. Je vhodná také proti celulitidě a skořicový odvar dokonce dodává vlasům vůni a lesk.

ZÁZVOR
Nálev ze zázvoru je výborný proti kocovině. Jinak působí proti nachlazení a chřipce i jako podpora imunitního systému.

HŘEBÍČEK
Využívá se hojně jako koření, ovšem jeho protizánětlivé, potibakteriální a dezinfekční účinky využívaly už naše babičky. Hřebíček tlumí citlivost a bolestivost zubů, léčí kožní infekce, dezinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty.
hřebíček koření
MÁTA
Má výraznou peprmintovou chuť i vůni. Obsahuje mentol, který vyvolává pocit chladu. Také znecitlivuje nepříjemné pocity svědění, podráždění a bolesti pokožky. Odvar je vhodný na bolesti zubů a dásní. Přidáním čerstvých lístků máty do koupele dosáhnete osvěžujících účinků. Čaj z máty je vhodný na žaludeční potíže, kocovinu, zvracení. Léčí nemoci střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti žlučníku.

MATEŘÍDOUŠKA                              
Mateřídouška léčí zastaralé nemoci i chronické stavy. Je vhodná na léčbu horních cest dýchacích, kašel, zápal plic i bolesti v krku. Léčí také zažívací potíže, bolesti hlavy, potíže se spánkem, křeče, pohmožděniny. Stimuluje krevní oběh a regeneruje buňky pleti.

MELOUN                                                                                 
Meloun je vhodný na detoxikaci těla. Příjemně chutná a není s ním žádné velké vaření. Stačí celý den jíst melounu, kolik chcete. Má mnoho vitamínů, pročišťuje organismus, krev i ledviny. Zlepšuje náladu a zmírňuje stres. Pleťová maska z melounu vyhlazuje pokožku.