Skip to content

Babské rady

Antibiotika byste měli nasazovat jen na v případě krajní nouze. Většinou sice zaberou, ale i tak způsobují bakteriální infekce a další komplikace. Lze si ale snadno pomoci s přírodními léčivy, které většinou najdete doma.

OREGÁNO
Velmi silné bakteriální účinky nám dodá oregáno, proto působí jako přírodní antibiotikum. Má také protiplísňové účinky, pomáhá dokonce uvolnit dýchací cesty, tlumí kašel, zmírňuje nadýmání a uvolňuje trávicí trakt.

SKOŘICE
Skořice nepatří jen do závinu, působí také jako lék proti cukrovce, vysokému krevnímu tlaku, nachlazení i na žaludeční potíže. Je vhodná také proti celulitidě a skořicový odvar dokonce dodává vlasům vůni a lesk.

ZÁZVOR
Nálev ze zázvoru je výborný proti kocovině. Jinak působí proti nachlazení a chřipce i jako podpora imunitního systému.

HŘEBÍČEK
Využívá se hojně jako koření, ovšem jeho protizánětlivé, potibakteriální a dezinfekční účinky využívaly už naše babičky. Hřebíček tlumí citlivost a bolestivost zubů, léčí kožní infekce, dezinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty.

MÁTA
Má výraznou peprmintovou chuť i vůni. Obsahuje mentol, který vyvolává pocit chladu. Také znecitlivuje nepříjemné pocity svědění, podráždění a bolesti pokožky. Odvar je vhodný na bolesti zubů a dásní. Přidáním čerstvých lístků máty do koupele dosáhnete osvěžujících účinků. Čaj z máty je vhodný na žaludeční potíže, kocovinu, zvracení. Léčí nemoci střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti žlučníku.

MATEŘÍDOUŠKA
Mateřídouška léčí zastaralé nemoci i chronické stavy. Je vhodná na léčbu horních cest dýchacích, kašel, zápal plic i bolesti v krku. Léčí také zažívací potíže, bolesti hlavy, potíže se spánkem, křeče, pohmožděniny. Stimuluje krevní oběh a regeneruje buňky pleti.

MELOUN
Meloun je vhodný na detoxikaci těla. Příjemně chutná a není s ním žádné velké vaření. Stačí celý den jíst melounu, kolik chcete. Má mnoho vitamínů, pročišťuje organismus, krev i ledviny. Zlepšuje náladu a zmírňuje stres. Pleťová maska z melounu vyhlazuje pokožku.