Skip to content

Nejčastější nehody v domácnosti a jak se s nimi co nejlépe vypořádat

Nikdo z nás nechce, aby se staly, ale neumíme jim zabránit. Jsme pouze lidé, nikoli stroje, a děláme chyby. A někdy to navíc ani není chyba na naší straně, prostě se to stane a my s tím nemůžeme dělat nic jiného, než se s tím vyrovnat. A jaké jsou ty nejčastější potíže v domácnostech? Sestavili jsme seznam.


POHROMA PRVNÍ: Všechno vchází dveřmi, i neštěstí

Nejspíš byste to neřekli, ale nejvíce nehod pochází od domovních dveří. To je skutečně nejčastější patálie, se kterou se hasiči setkávají denně. Tyto případy jsou konstantní, prostě se to děje a my s tím nemůžeme dělat nic jiného, než zůstat klidní a přemýšlet dopředu.

Jaké jsou nejčastější nehody s dveřmi?
1. Zabouchnutí dveří
2. Ztráta klíčů
3. Zalomení klíče v zámku
Pokud si dveře zabouchnete, není třeba dělat cokoli jiného, musíte jednoduše zavolat hasiče. Nikdo jiný vám v tu chvíli nepomůže, pokud neexistuje někdo z rodiny nebo přátel, kdo by měl klíč náhradní a byl v dojezdové vzdálenosti.


POHROMA DRUHÁ: prasklé vodovodní potrubí

Vytopíte sousedy, ale také vlastní byt. Někdy to můžete zapříčinit i vy sami, ale většinou jde o chybu materiálu trubky nebo jejího těsnění.

POHROMA TŘETÍ: nehoda během elektroinstalací

Tohle byste rozhodně neměli provádět, pokud k tomu nemáte oprávnění. Ovšem může se stát, že vás zradí některý ze spotřebičů domácnosti a vyhoří vám zásuvka. Pokud se poškodí rozvody, může vás to přijít až na sedm tisíc korun.

Stalo se vám už něco z těchto věcí? Nejspíš jste se s tím dokázali elegantně vypořádat. A pokud se vám to ještě nestalo, upřímně doufáme, že se s tím ani nikdy nebudete muset potýkat. Přesto, kdyby se vám něco podobného stalo, po přečtené tohoto článku nebudete tolik panikařit a nejspíš také budete vědět, jak se zachovat, kam zavolat nebo jak si pomoci, případně na kolik peněz vás taková nehoda vyjde.