Skip to content

Domácí wellness

Ve větších městech vznikají četná wellness centra. Můžeme zakoupit i různé víkendové wellness pobyty, kde lze strávit čas ve dvou. Obvykle je v nabídce bazén, někdy s protiproudem či vlnami, vířivka, klasická sauna nebo infrasauna, masáže či solná lázeň apod. Samozřejmostí bývá přístup k wifi i do baru. Máte zajištěno soukromí, protože si prostor platíte pouze pro sebe a osoby, se kterými přijdete. Často si lze objednat speciální balíčky, jejichž součástí je třeba dodání láhve kvalitního šampaňského v chladící nádobě nebo pro romantiky odpočinkové lůžko ozdobené okvětními lístky růží apod.

chvilka v sauně

Vlastníte-li dům s nevyužitým prostorem, možná zatoužíte mít možnost zaplavat si v bazénu nebo naložit se do vířivky častěji a podle chuti. Lze si vůbec doma zařídit takové soukromé wellness ? Kupodivu lze a máte-li dostatek finančních prostředků, není žádný problém oslovit některou z firem, které se tímto zabývají a naplánovat realizaci. Samozřejmě pro některého kutila se nezdá být problém, pustit se do toho sám.
blondýna ve vířivce
Obecně se to ale nedoporučuje, protože jednotlivé prvky a jejich správné zabudování mají svá specifika a úskalí. Je nutné mít předem vybráno vše, co bude součástí našeho wellness, protože je třeba vypracovat přesný projekt se zakomponováním všech prvků. Wellness zařízení je nutné taky udržovat a poskytovat mu odborný servis. Projektant musí myslet na to, aby bylo vše dobře přístupné. Vždy je lepší se o výběru zařízení poradit s odborníky, aby člověk vybral dostatečně kvalitní výrobky a nemusel je za krátkou dobu opravovat či měnit.

I zde platí důvěřuj, ale prověřuj. Bude-li vám doporučen nějaký výrobek či výrobce, tak se snažte zjistit maximum informací, zda dodavatel říká pravdu. Na druhou stranu zájmem firmy, která wellness realizuje, by měl být spokojený zákazník. Je výhodné mít dobré reference a být tak důvěryhodným pro ostatní potencionální zákazníky.