Skip to content

Feng Shui: zařiďte si ložnici podle nejtrendovějšího filozofického směru

· Velikost je důležitá
Nedejte se zmást, mluvíme o posteli. Měla by být dostatečně velká, neboť se během noci otočíme průměrně až šedesátkrát. Také musíme vzít v potaz fakt, že spánkem průměrně trávíme třetinu svého života, někdy i více. Proto bychom si měli dopřát pohodlný a zdravý spánek, jehož základem je dostatečně velká postel, která nám dopřeje dostatečný prostor na náš pohyb ve spánku, ať už se nám zdají sny, nebo máme společnost.

JAKÁ JE IDEÁLNÍ VÝŠKA POSTELE? Většinou se udává vaše výška a k ní přidejte dvacet pět centimetrů.

JAKÁ JE IDEÁLNÍ ŠÍŘKA POSTELE? Minimum pro jednoho člověka je jeden metr šířka, pro dvojlůžko je to sto šedesát centimetrů na šířku minimálně, ovšem lepší budou dva metry.

· Postel na nožkách
To má hned několik výhod. Například se vám z ní bude lépe vstávat, pokud bude postel vyvýšená. Většina starších lidí to ocení, a tedy pokud už vám není dvacet, je na čase zvážit koupi vysoké postele. Pokud máte problémy s klouby nebo jste těhotná, určitě oceníte vyšší postel zvláště vy. Nezapomeňte také, že čím výše v noci ležíte, tím kvalitnější vzduch máte k dispozici a tím lepší je také váš spánek.

PROČ? U země totiž leží prach, viry a bakterie. A také lehčí a tedy kvalitnější vzduch stoupá směrem vzhůru.

Výšku postele můžete regulovat také pomocí výšky matrace.

· Ne u dveří
Ať už máte postel kdekoli, nejspíš byste ji neměli mít hned u dveří. Naopak by od nich měla být umístěna co nejdále. Proč? Abyste měli rozhled do celé místnosti. Ideálně by vaše postel měla být umístěna diagonálně proti dveřím. Kdyby byly dveře v přímé linii s postelí, měli byste na ně špatný výhled a vaše podvědomí by to činilo nervózním.

Pokud je to jenom trochu možní, čelo postele by mělo být ukotveno u zdi, pokud to místnost alespoň trochu umožňuje. Pokud to nejde čelem, rozhodně by měla být postel ukotvena k e stěně alespoň bokem. Čelo u zdi je však mnohem lepší možnost.
Obecně platí, že míří-li hlava na sever, váš spánek je nejkvalitnější.