Skip to content

Hypotéka snů

Člověk neznalý věci by si mohl pomyslet, že je hypotéka jako hypotéka. Že v tom přece nemůže být žádný zvláštní rozdíl, a pokud se snad produkty tohoto názvu v něčem liší jeden od druhého, pak leda v tom, kolik peněz si člověk půjčí a jak dlouho a s jakými úroky musí splácet.

Ale vězte, že jakkoliv je v tomto názoru jistý kus pravdy, není to pravda úplná. Protože existuje i produkt, který se v mnohém liší od zažitých představ.
peníze v kapse

Například taková nebankovní americká hypotéka. U té se jedná o něco výrazně odlišného.

Americkou hypotéku si nebere člověk na to, aby si pořídil nějakou nemovitost. Naopak získá ji tak, že už nějakou nemovitost vlastní a tuto dá do zástavy nebankovní společnosti.

Načež dostane peníze nikoliv na to, aby si nezbytně musel nějakou nemovitost koupit, ale prakticky na cokoliv, co chce nebo možná i nezbytně potřebuje zaplatit.

Zatímco v případě takové hypotéky, jakou obvykle známe nejlépe, člověk musí dokazovat svoji solventnost a důvěryhodnost, zde to není ani zdaleka tak žhavé. Zde vše nestojí a nepadá s tím, má-li žadatel nějaký záznam v registru dlužníků, zde jsou majetkové poměry takového žadatele podružné. A i vyslovený chudák může uspět.

A na rozdíl od známých hypoték bankovních jde v případě té americké o produkt s daleko benevolentnějšími pravidly, i co se splácení týká. Půjčené peníze lze vracet klidně i mnohem delší dobu a tudíž zákonitě i po menších splátkách, jaké zvládne leckdo, byť je rovněž nejednou odlišnou i skutečnost, že lze peníze také kdykoliv bez sankcí splatit předčasně.

A v čem se klasické hypotéky a americké hypotéka nejednou naopak neliší, to je výše úroků. Protože jakkoliv mají nebankovní společnosti z minulosti přetrvávající ne zase až tak dobrý zvuk, nejde tu o žádné vydřiduchy, úroky se od těch bankovních nemusí nikterak významněji odlišovat.
peníze na barák

A klasické hypotéky se shodují s tou americkou stoprocentně vlastně v jediné věci. A to v tom, že v obou případech musíte půjčené peníze zodpovědně vrátit, přesně v souladu s podmínkami. Protože jinak musíte v obou případech počítat s postihem. Na čemž ale není nic nelogického.

Chcete-li tedy, . Což nemusí být a nejspíše ani není nějaká ta bankovní.