Skip to content

Investice do budoucna


Tepelné čerpadla Olomouc se poslední dobu rozmohla a lidé je kupují čím dál tím víc. Ale pokud i vy jste se na tepelná čerpadla zaměřili a chtěli byste do něj investovat, tak se na chvilku zastavte. Ne vždy se investice do tepelného čerpadla vyplatí. Ono taky záleží na hodně faktorech a do jakého domu čerpadlo chcete. Pokud máte nějaký starý dům, který by opravdu potřeboval velkou rekonstrukci, jako hlavně nová okna, nové trubky a podobně, tak tepelné čerpadlo ještě nepořizujte, a ještě chvíli vydržet. Protože by vás investice mohla taky vyjít celkem draho. Vytápěli byste dům a teplo by vám unikalo.

čerpadlo

Jak se říká topili byste pánu bohu do oken. Tak že vaše peněženka by taky nebyla moc ráda. Někdo si zase tepelné čerpadlo nepořizuje, nebo je to drahá investice. Ale to mají sice pravdu, ale přeci jenom investujete do sebe a svého pohodlí. Ale pokud si porovnáte náklady, které máte teď a jaké budete mít z tepelným čerpadlem, může se vám stát, že nebudou až zase tak vysoké. Vezměte si, že z tepelným čerpadlem nebudete mít další starosti, jako shánět a kupovat dříví na zimu, potom nemusíte stavět, nebo přistavovat kotelnu a další věci spojené s topení.

čerpadlo

Někdo zase říká, že tepelné čerpadlo se hodí pouze jen na podlahové vytápění. Vždy tomu tak nemusí být. My jsme si tepelné čerpadlo pořídili nedávno, cca před rokem a jsme s ním naprosto spokojeni, nemáme teda novostavbu ani vytápěné podlahy, ale máme starší dům, který je po rekonstrukci a nemůžeme si to vynachválit. Pohodlí je pro mě důležité, jelikož mám doma tři děti a v zimě chodit několikrát do kotelny přitápět a štípat dříví už bylo kolikrát nad moje síly, a kromě toho děti byli v patře sami, a to už takhle nešlo. Tak jsme se rozhodli i kvůli téhle cestě. Když jsme viděli poprvé vyúčtování tak jsme ho mělo skoro úplně podobné, takže nám se investice do čerpadla velice vyplatila.