Skip to content

Francouzská Polynésie: ráj na zemi

Jižní souostroví
Gambierovy ostrovy
Markézy
Společenské ostrovy

Toto jsou čtyři hlavní souostroví nebo seskupení ostrovů, které mají původ většinou sopečný či korálový. Právě zde najdeme nejvíce míst, které bychom mohli označit za ráj na zemi. Tím nejznámějším jsou právě poslední z jmenovaných, Společenské ostrovy.

Právě zde žije nejvíce obyvatel, jelikož jsou turisticky velice oblíbené. Jaké ostrovy ve Společenském souostroví naleznete a co je tam k vidění? Všechno vám prozradíme.

– Vybavme si Gauginovy Tahiťanky

Tahiti je největší a také nejznámější ostrov, na němž se nacházejí památky, rezorty, lae také francouzský univerzita. Sezona je zde od května do října, kdy je zde období sucha, tedy neprší, počasí je nádherné a moře příznivé. Nenechte si ujít let helikoptérou nad ostrovem!

– Moorea, „mafiánský ostrov“

Ostrov se nachází asi dvacet kilometrů od Tahiti, můžete se na něj dostat trajektem. Jedná se o nejspíš nejkrásnější z ostrovů a nejspíš z celé francouzské Polynésie. Nachází se uprostřed překrásné tyrkysové laguny, ale jeho povrch je většinou hornatý. Právě zde byste se měli vydat na pěší výlety a treky. Zdejší příroda je prostě jedinečná. Právě odtud pochází herec Marlon Brando, známý ze své role ve filmu Kmotr.

– Romantický ostrov Bora Bora

Tento ostrov je protkaný milionem krás. Jedněmi z nich jsou korálové útesy, další bungalovy na vodě, a mezi další patří také hornatý povrch ostrova. Rozhodně zavítejte na pláž Matira beach, která se nachází okolo laguny. Pokud chcete zažít opravdové dobrodružství a bezprostřední krásu ostrova, ubytujte se na bungalovech, které jsou postavy na molech, nad hladinou tyrkysové laguny. Z postele tak můžete skočit rovnou do vody oceánu. Tyto bungalovy vypadají velmi obyčejně, avšak nenechte se zmást, jsou uvnitř luxusně vybavené.

Pro většinu z nás jsou tyto ostrovy nedosažitelné, hoteliéři jsou si ve Francouzské Polynésii velmi dobře vědomi toho, že se zde setkávají s převážně velmi náročnou klientelou, čemuž se přizpůsobují služby i ceny.