Skip to content

Jak dosáhnout vytoužené postavy?

Dlouho toužíte po dokonalé postavě, ale nedaří se vám přinutit zhubnout? Vyzkoušeli jste spoustu redukčních diet, ale žádná doopravdy nezabírala? Dívat se každý den v zrcadle na povislé špeky není příjemné, obzvlášť v případě, kdy se všude kolem vás objevují krásní a štíhlí lidé. Hubnutí však doopravdy není tak těžké, jak se může zdát, stačí jen troška snahy, silná vůle, a odhodlání.

štíhlá žena

Změna jídelníčku

Drastické redukční diety možná zabírají, ale jsou následovány jojo efektem. Proč tomu tak je? Protože je málokdo vydrží, a po jejich ukončení se lidé pouští do všeho, co si celou dobu odpírali. Je potřeba si zjistit, co vlastně jíte, a upravit jídelníček tak, aby v něm bylo jen zdravé a vyvážené jídlo, kdy je poměr živin na kalorie vysoký. Zkrátka a jednoduše se naučit jíst to, co tělu prospívá, a odmítat to, co jen dobře chutná. Rovněž je pak důležitá redukce porcí. Jíst v pravidelných intervalech, a jen tolik, kolik je potřeba k zahnání hladu. Nepřejídat se, jen proto, že jídlo dobře chutná, a umět se zastavit, když už máte dost.

měření jídla

Pomocníci

V dnešní době již na trhu seženete velkou spoustu pomocníku v podobě doplňků stravy, kteří vám hubnutí usnadní. Nejlepšími pak bývají koktejly na hubnutí Goodly.cz, které obsahují dostatečné množství živin a proteinů, mohou tedy nahradit jedno jídlo, a netloustne se z nich.

Čistá hlava

Kompulzivní přejídání je obvykle způsobeno stresem, či jinými psychickými problémy. Lidé tak reagují na své pocity tak, že se je snaží zajíst, což je právě důvodem nadváhy, a následně dalších psychických obtíží. Je to jako kolotoč, který je potřeba zavčasu zastavit. Pokaždé, když je toho na vás moc, nebo se necítíte psychicky dobře, místo jídla raději obujte běžecké boty, a jděte si zaběhat. Při běhu tělo vyplavuje endorfiny, tedy hormony štěstí, a mimo jiné spalujete kalorie.