Skip to content

Ne každý má peníze

Už hodně dávno jsme si zvykli na používání peněz. Víme, k čemu tyto slouží, jak se získávají a jak pozbývají, víme, co nám tyto mohou všechno nabízet. Ale jedno jsme my lidé často dodnes nedokázali vyřešit. A to otázku, jak to zaonačit, abychom měli peněz vždycky dost a mohli tak normálně financovat svůj každodenní život.

Zkrátka a dobře teoreticky víme, jak dost peněz vydělat, ale v praxi nám to velmi často nevyjde. A pak třeba vedeme jenom velmi skromný život a třeba jsme taky vysloveně chudí. A dozajista se shodneme na tom, že chudoba není něco, o co bychom právě stáli. https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Dst%25C3%25A1le Není o co stát.

drobné ve vodě

Ale skutečnost, že nechceme být chudí, neznamená, že takoví nikdy nebudeme. Naopak – stačí klidně i jenom úplně málo a ocitneme se klidně i v dluzích, ze kterých se v dané situaci ne a ne dostat. A když je pak potřeba za něco zaplatit, musí se kvůli tomu zkrátka vzít půjčka.

Kdo si půjčit chce, ten má samozřejmě dost možností, ze kterých si lze vybírat. Jenže často pouze vybírat. Je tu totiž celá řada druhů půjček, které by mohl kdekdo z nás chtít dostat, jenže je nedostane. A to proto, že se s nimi spojují podmínky, které musí žadatelé splňovat. A kdo není dostatečně bonitní, tedy kdo neprokáže, že půjčené peníze zvládne vrátit, má smůlu.

cizí mince

Ale smůlu často nemívá ten, kdo vlastní nějakou nemovitost a komu pomáhá nebankovní hypotéka. Protože kdo si vezme hypotéku od nebankovní společnosti, dostane potřebné peníze rychle a spolehlivě. Nikdo se moc nešťourá v tom, kolik si žadatel vydělává a co má zaneseno v registrech dlužníků, důležitá je tu jenom ta zmíněná záruka splácení v podobě zástavy nemovitosti.

A tak se mnozí lidé i v těch nejtěžších chvílích nějak k penězům dostanou. A mají šanci na vedení plnohodnotného života i tehdy, když zrovna nemají ani jedinou vlastní korunu. Ba i když mají dluhy, jež se dají takovou hypotékou taky zaplatit.