Skip to content

Jak na výběr vhodných vchodových dveří

Výběr vchodových dveří není vůbec jednoduchou záležitostí. Důležitým prvkem je, aby vyhovovaly nejen charakteru domu nebo bytu, ale také všem bezpečnostním kritériím. Vybírat můžete z nepřeberného množství hotových dveří. V nabídce naleznete nejrůznější druhy designů, barev i materiálů. Pokud si ani tak z hotových dveří nevyberete, nechte si vyrobit dveře na zakázku přesně podle vašich představ. Musíte počítat s tím, že v tomto případě se vám pořizovací cena dveří navýší. Dbejte na to, aby dveře splňovali všechny bezpečnostní, požární a izolační kritéria.
Zvýšenou pozornost věnujte tomu, aby dveře měli bytelnou a odolnou samostatnou konstrukci. Důležité jsou také přídavné bezpečnostní prvky. U vchodových dveří je dalším důležitým bodem dbát na tepelně izolační vlastnosti.
staré dveře
Nevíte jaký volit materiál?
Trh nabízí dveře dřevěné, plastové a hliníkové. Materiály lze kombinovat.
Dřevěné dveře představují nejlepší tradiční klasiku. Představují vysokou kvalitu a řadu dobrých vlastností. Při volbě kvalitního dřeva, dobré péči a údržbě vám vydrží až desítky let. Vyrábí se z mnoha druhů dřevin i imitací dřeva.
dveře do domu
Hliníkové dveře jsou poměrně drahé, ale v současné době se stávají módním trendem. Vhodné jsou pro moderní novostavby, jsou totiž vyráběny v nadčasových designech. Nesporné výhody jsou velké odolnost, životnost a vynikající tepelně izolační vlastnosti, proto je jejich použití vhodné i pro pasivní domy. Jsou odolné proti nepříznivým venkovním vlivům.
Plastové dveře se vyznačují přijatelnou pořizovací cennou. Oproti dřevěným dveřím je pořizovací cena poloviční. V sortimentu vstupních plastových dveří byste měli při výběru sáhnout po dveřích s výplněmi ze speciálního sklolaminátu GFK. Od dříve vyráběných plastových dveří se liší, nejen materiálem, který je velmi odolný, konstrukcí, ale také velmi dobře izoluje.