Skip to content

Jak ženy po celém světě vnímají svou menstruaci?

Menstruace je velmi přirozenou součástí života každé ženy. Podle průzkumů jich každá dáma zažije během svého života asi 500, což je celkem zhruba 10 let z našeho života. Jedná se velkou součást našich dnů, se kterou musíme počítat. Pro každou z nás je proces zcela jiný a každá ho vnímáme zcela jinak.

VYSOKY_PAS_ESHOP-1

Cyklus je stále velkým tabu

Všichni známe reklamy na vložky a tampony, kde se prezentuje modrá tekutina místo krve a o plodnosti také ve společnosti příliš neuslyšíte. Kromě samotné konverzace na toto téma, jsou velkým tabu také produkty, které můžeme využívat. V této oblasti došlo k velkému pokroku. Z čeho dnes můžete vybírat?

Na trhu najdete nejen ekologické jednorázové vložky a tampony, ale také látkové vložky, které můžete vyprat a použít znovu. Kalíšky jsou i u nás velmi populární již několik let. Dámy, kterým kalíšky nevyhovují a chtějí ještě více pohodlí bez špatného vlivu na přírodu, mohou sáhnout po menstruačních kalhotkách. Pořídit je můžete ve třech stylech, různých barvách a pro tři různé intenzity periody. Jsou pohodlné, nebudete o nich ani vědět a po použití je jednoduše vyperete.

BRAZILKY_ESHOP_-1

Jak ženy vnímají svůj cyklus?

Tohle je otázka, kterou jste od nikoho zaručeně nedostala. Můžeme přitom stanovit několik skupin podle toho, jak to vnímají. První část si nepřipouští, že by během jejich dnů bylo něco jinak. Soustředí se na výkony a dokonale zvládají svou práci, rodinu i domácnost jako obvykle. Podobnou skupinou jsou také ženy, které periodu berou jednoduše jako každoměsíční součást svého života a zdraví. Není to pro ně nic víc, ani míň.

Mladší generace se snaží často najít své ženství a jejich dny jsou skvělým obdobím, kdy k tomu mají příležitost. Pro něžné pohlaví totiž neexistuje nic přirozenějšího. Do poslední skupiny patří dámy, které dokáží se svým cyklem pracovat. Pozorují své tělo, znají jednotlivé fáze cyklu a pracují s tím podle svých potřeb. Díky tomu dokáží být dokonale funkční během celého měsíce, ale zároveň si jasně uvědomují, co se děje v jejich těle.