Skip to content

Taková šikovná sušárna

Pokud vám to dovoluje prostor v koupelně nebo v kuchyni, určitě už jste pomýšleli nad pořízením sušičky na prádlo . Ono věčné věšení je úmorné a navíc, sušák na prádlo nějaké místo také zabere. Letní měsíce sebou kromě jiného přinášejí i tu výhodu, že se dá prádlo sušit venku. Ne každý má ale zahradu nebo balkon. Ve starých zástavbách ještě najdeme klasické sušárny. Není ale nad to, vytáhnout z domácího pomocníka oblečení nejen vyprané, ale i usušené, navíc ve stavu, kdy vyžaduje i minimální zákrok žehličky.
růžové prádlo.jpg

Tak kterou

Naše babičky by nám mohly závidět všechny ty moderní vymoženosti, které nám usnadňují domácí práce od vaření přes úklid až po starost se špinavým prádlem. Sušičky jsou jedním z vítaných pomocníků žen, někdy i mužů, dokážou během krátké chvilky prádlo usušit.

Mezi nejčastěji kupované patří sušičky kondenzační. Jak jejich název napovídá, pracují na principu přeměny páry na vodu, která pak odtéká do prostoru v sušičce k tomu určenému. Tento druh nemusíte mít jen v koupelně nebo v kuchyni, jeho instalaci zvládne opravdu každý.

Kromě již zmíněných kondenzačních sušiček jsou na trhu dostupné i sušičky s tepelným čerpadlem. Sušení probíhá tak, že teplý vzduch z oblečení odejme vlhkost, prádlo se tak vysuší při teplotě kolem padesáti stupňů Celsia.

Ideální je umístění pračky a sušičky v těsné blízkosti, je to i velice praktické. Pokut to vzhledem k prostoru není možné, je tu i varianta postavení jednoho spotřebiče na ten druhý. Vždy by to ale mělo být tak, aby se obojí dalo bez problémů otevírat.
pověšené prádlo.jpg

Dva v jednom

Ten, kdo je na tom s místem opravdu bledě, může sáhnout po kombinaci pračky a sušičky, tedy dvou přístrojích v jednom. Zásadním nedostatkem je to, že zvládne vyprat a usušit menší množství a náročnější je co se týká množství vody.