Skip to content

Kdo za tím stojí?

Každý asi někdy slyšel o zločinu, nad kterým rozum stál. Nepochopil hloupost zloděje a ani co ho vede k vykonání zločinu. V současné době je každou chvíli ve zprávách, že byla okradena stará babička nebo starý dědeček – což je doopravdy příšerný, protože jsou to lidé, kteří se neubrání díky věku a zdravotnímu stavu, a také u sebe nemají závratné sumy, ale ani to zloděje nezastaví.
zámek na pc.jpg
Nejhorší jsou zločiny na lidech, kteří finanční prostředky doopravdy potřebují a tvrdě pracují pro každou korunu každým dnem. Následně každou korunu počítají, aby vystačili. Takoví lidé se bohužel nechají nejsnadněji nachytat, proto bývají cílovými skupinami.
Mnohozločinů je vykonáváno prostřednictvím internetu.
Kdo za takovými zločiny stojí? Představte si tu komplikovanou síť, kterou musí aktér vytvořit. Takový člověk ví, co dělá, protože kdyby to nevěděl, byl by dopaden. Takový člověk musí být velice inteligentní. Musí také znát programování a mnoho informací ohledně počítačů. Další jeho vlastnost musí být zaručeně vynalézavost a kreativita, protože musí vymyslet něco nového, co lidé ještě neznají, protože by se většina z nich nenechala nachytat dvakrát na jednu a tu samou věc.
krádež pc.jpg
Je mnoho podvodných stránek, které nabízejí vysoký přivýdělek během krátké doby a za málo práce. Takové nabídky jsou většinou podvodné a chtějí po nás veškeré platební údaje a právě díky nim nám z účtu zmizí naše peníze. Nenechte se zlákat vidinou rychlého přivýdělku, protože ne vždy je to tak výhodné, jak se vám na první pohled zdálo.
Chodí i podvodné emaily, které když otevřeme, tak se nám do počítače přemístí nejrůznější viry.
Je nutné být velice opatrný a vše si prověřovat. Vyplňovat platební údaje je doopravdy nežádoucí a nikdo z nás by to neměl riskovat, už vůbec ne u neprověřených a neznámých internetových stránek.