Skip to content

Už jste byli v „sýrárně“?

V nakupování u nás stále ještě vedou prim velká obchodní centra a řetězce, které nabízejí všechno zboží od drogerie po mléčné výrobky na jednom místě. Během relativně krátké doby zde můžeme pořídit téměř všechno, co do domácnosti potřebujeme, a to často za výhodné ceny. Otázkou však zůstává kvalita levných potravin a jejich původ. Navštěvujete pravidelně některou ze specializovaných prodejen?

K malým krámkům se neodmyslitelně váže příjemná atmosféra. Najdete zde prodavače a prodavačky, které vám ochotně poradí a ke svému zboží mají mnohem osobnější vztah. Pokud navštívíte některý z malých obchůdků, který se specializuje pouze na určitý druh zboží, dostane se vám standardně lepšího servisu. Získáte tak nejenom informace o tom, zda je to či ono na skladě nebo zda je tohle máslo a tady to mléko v akci, ale také od kterého výrobce daný produkt pochází, jakou má chuť nebo třeba účinky na pleť.

Do jakých specializovaných prodejen, které vám nabídnou lepší, levnější nebo kvalitnější sortiment, než supermarkety se můžete vydat?

· Prodejny sýrů
Kromě nejrůznějších druhů sýrů zde pořídíte například i čerstvé máslo, které je svou chutí naprosto nepřekonatelné. Dále také různé italské speciality, jako třeba sušená rajčata, těstoviny, olivy či oleje. Navíc vůbec nemusíte sáhnout hlouběji do peněženky, protože „sýrárny“ mají obvykle k výrobcům mnohem blíže než velké řetězce.

· Nejvoňavější ze všech
Prodejen s kvalitními mýdly je jako šafránu. Sehnat kvalitní marseillské nebo olivové mýdlo je často nadlidským úkolem. Pokud ale na takovou prodejnu narazíte, určitě ji nenechávejte bez povšimnutí. V kvalitním mýdle jsou totiž převážně jen přírodní látky, vyhnete se tak tedy zbytečné chemii, která se přidává do sprchových gelů.

· Chuť, jakou jste nepoznali
Nakupujete běžně koření v titěrných sáčcích, z nichž je polovina sůl? Vyzkoušejte to jinak. Opět se začínají objevovat krámky s kvalitním kořením, bylinkami a sušenými přísadami. Koupíte zde také například bio vegety a bujóny. Nad chutí a vůní se vám zatočí hlava, s kořením z běžného obchodu se totiž nedá vůbec srovnat.