Skip to content

Mlsání k televizi trochu jinak

Rádi si k televizi otevřete balíček něčeho dobrého, ale bojíte se, že budete za chvíli jako kulička? Už jste zkoušeli zdravější alternativu chipsů? Nejedná se o brambůrky, protože se nevyrábí z brambor a je v nich mnohem menší obsah tuku. Je to tedy mlsání bez výčitek. Dobrou chuť!

Yes chips
Novinka, která se postupně rozmáhá a je k zakoupení v prodejnách se zdravou výživou, kavárnách, vinotékách nebo prodejnách se sušenými plody, ale také ve spoustě jiných obchodech. Yes chipsy můžete ochutnat taky v linkách RegioJet. Vyrábí se z luštěnin a k dostání jsou v různých variantách a různě ochucené. A pokud nezvolíte pikantní variantu, bez obav je můžete dát k mlsání i dětem. Yes jsou bezlepkové a s minimem tuku.

Tretter’s
Jsou zeleninové chipsy, které se vyrábí především z kořenové zeleniny. Ve světě jsou docela rozšířené, a i u nás jejich obliba stoupá. Také si lze vybrat z různých variant. Pokud kořenové zelenině příliš nefandíte, uvidíte, že vás, upravená jako chipsy, příjemně překvapí. Nejoblíbenější je například červená řepa nebo petržel.

Bake Rolls
Jsou u nás poměrně známé a jedná se také o zdravější variantu k televizi místo oblíbených brambůrků. Bake rolls, jak název napovídá, jsou pečená kolečka z těsta připomínajícího rohlíkové těsto. Jsou upečené do křupava a ochucené solí, česnekem, bylinkami nebo třeba pestem.

Pražená semínka
Máte rádi oříšky, ale lezou vám už i ušima? Vyzkoušejte možnost, kterou ocení i alergici. V obchodě totiž můžete narazit na pražená semínka se solí – slunečnicová, dýňová nebo třeba praženou kukuřici s kořením. Uvidíte, že se stanou vaší novou závislostí a překvapí vás i svou příznivou cenou.

Všechny tyto produkty patří mezi trvanlivější potraviny a lze se jimi proto zásobit pro případ, že k vám dorazí nečekaná návštěva. Oprostíte se tak od zaběhnutého stereotypu smažených bramborových lupínků, které už stejně každý zná. A navrch uděláte změnou něco pozitivního pro svoje zdraví.