Skip to content

Životní minimum

Jestli je něco, co je k životu skutečně důležité, pak je to životní minimum. Pokud ještě navíc máte problémy s financemi, pak je ještě důležitější, než si můžete myslet. Často se totiž stává to, že musíte splácet tolik, že jediné, co vám zůstane, je právě minimum, bez kterého se člověk rozhodně neobejde. Jeho výše se ale liší.
Nejsou ale do něj započítávány věci jako jsou například dávky nebo stipendijní příspěvky.váš život.jpg
Již sedm let se částka nijak nezměnila. Pohybuje se okolo 3500,-. Tato částka je vyplácená v pravidelných intervalech a to jednou za měsíc. Pokud se ale v domě či bytě nachází i další osoba, která pobírá životní minimum, částka je pro tuto osobu mnohem menší. Skutečně je tomu tak.
Výše minima se dost liší a to v různých zemích světa. Pokud by vás zajímalo, jaká je výše například u našich sousedů, pak máte určitě možnost si tuto informaci dohledat na internetových stránkách, které informace o životním minimu poskytují.
Jistě sami zjistíte, že rozdíly jsou skutečně znát. Česká republika dokonce patří mezi země, které mají velmi nízkou laťku životního minima.finanční myšlení.jpg
Stojí jistě za pováženou, jestli by nebylo vhodné životní minimum ferovahypoteka.cz navýšit a to alespoň o pár korun. Velká spousta lidí má totiž dost velký problém vystačit si s částkou, která se pohybuje okolo 3500,-.
Možná si teď někteří řeknou, že si za to takoví lidé mohou sami, že musí fungovat pouze s životním minimem. Na jednu stranu ano, ale na druhou stranu sami musíte uznat, že vyžít pouze s tak malou částkou a to ještě celý měsíc není asi nic snadného. Samozřejmě jsou ale různé možnosti, jak si nějaké ty peníze bokem vydělat. Vše ale záleží na každém a také na chuti pracovat. Je ale potřeba vzít v úvahu že se může jednat o velký risk. Jsou ale mezi námi takoví, kteří jsou ochotní tento risk podstoupit. Některé věci je skutečně potřeba zvážit.