Skip to content

Když se dieta zakládá na vědě, tak vás nezklame


Slyšeli už jste někdy o cyklické ketogenní dietě? Ať už je to jakkoli, rozhodně by neměla ujít vaší pozornosti. Tedy alespoň v případě, kdy se snažíte zhubnout.

váha

Lidé, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kilogramů, jsou obvykle ochotni podstoupit téměř cokoli, aby tomu tak skutečně bylo. Není proto divu, že často naletí na různé plané sliby podvodníků, kteří se z nich v první řadě snaží vymámit peníze. Jsou ochotni mučit své tělo dlouhé týdny hladem a stravovat se velice nepřirozeně, zkrátka udělají všechno proto, aby se alespoň o kousek přiblížili vytoužené postavě. A když se jim to podaří, tak na ně na konci číhá ještě jedna nemilosrdná překážka, a tou je jojo efekt, který může vše vrátit zpět.

A právě toto všechno je důležité si uvědomit, než se vůbec do nějaké diety pustíte. Měli byste vědět, jaká jsou její možná rizika, jaké na vás cestou čekají nástrahy, a zda má vůbec smysl své tělo něčím podobným mořit. Protože čím častěji na sobě budete různé pokusy zkoušet, tím více k nim bude vaše tělo odolné a později se vám klidně může stát, že si vůči všem dietám vybudujete takovou odolnost, že shodit jen několik gramů bude téměř nemožné.

smoothie

Nejlepší proto je, když se podobným problémům a rizikům vyhnete hned na začátku a vsadíte na osvědčený způsob, jak zhubnout. A právě to vám nabízí ověřená bílkovinná dieta, o které jsme se již výše zmínili. Nejedná se o žádné pokusy ani o plané sliby, nýbrž o vědecky ověřený postup, který skutečně funguje. Když budete svému tělu dodávat dostatek bílkovin, a zároveň omezíte spotřebu sacharidů a lipidů, tak si můžete být jisti tím, že vaše kila půjdou hladce dolů. Ve vašem těle totiž nastane ketóza, díky které vám budou ubývat tukové polštáře, kdežto svalová hmota zůstane neporušená. A to je základ toho, aby vás po ukončení diety nepřekvapil nepříjemný jojo efekt, který by zkazil celou vaši snahu.