Skip to content

Kočka vyžaduje především specifické a kvalitní krmivo

970x250-erotickepradlo12-1429533360.jpg

Nespornou výhodou je pořízení malého koťátka. Dospělá kočka novým majitelům přivyká hůře a na obou stranách musí dojít k nějakému kompromisu. Mějte na paměti, že kočka je zvíře svéhlavé a nechová se jako pes, který svého pána je schopen poslouchat bezvýhradně. Koťátko si na své lidské kamarády však přivykne poměrně rychle a podobné je to i s potravou.
kotě a sedmikrásky

Čím kočku krmit?

Názor na druh krmiva pro kočku není jednotný. Někdo preferuje granule, někdo maso v konzervě. V zásadě nemůžete udělat chybu, když budete kočce do misky sypat granule a krmení zpestříte nějakou kapsičkou, nebo konzervou. Kočka je dravec a v přírodě je zvyklá lovit a konzumovat kořist, jejíž maso je ještě teplé (tělesná teplota 36 stupňů). Pokud jí budete krmit masem z kapsiček a konzerv, kočka bude spokojenější, když takovou porci na tělesnou teplotu ohřejete. U granulí je situace jednodušší, ty se pochopitelně neohřívají.
Někdo kočku krmí výhradně granulovaným krmivem a přesto takové zvíře nestrádá. Někteří odborníci dokonce granule doporučují pro jejich vyvážený poměr živin. Pokud budete kočičku krmit převážně granulemi, nezapomínejte na dostatek tekutin. Granule jsou dehydrované a kočka musí v tomto případě pít více a častěji, než u krmení masem.
malá koťata

Kvalitní granule pro kočky bez obilovin

Zatímco psí misku byste neměli ponechat dlouhou dobu naplněnou, u kočky to vůbec nevadí. Můžete ji klidně nechat plnou krmiva i přes noc, kočka v přírodě často loví právě v noci a potravu si vezme, kdy uzná za vhodné. Ideální je krmit kočku vícekrát za den v menších dávkách, třeba 3 – 4 krát. Ale kdo má kočky jen uvnitř bytu a ráno odchází na celý den do zaměstnání, klidně jim může nasypat do misek granule na celý den a ony se „obslouží“ samy.
Na rozdíl od psů, kterým nevadí ve složení potravy určité procento obilovin, kočky obiloviny problematicky tráví, některé jsou pro ně dokonce nestravitelné. U granulí vybírejte krmiva výhradně bez obilovin, nebo jen s malým přídavkem rýže, případně kukuřice. V zásadě platí, že nejlevnější „supermarketové“ granule jsou pro kočky naprosto nevhodné – právě kvůli vysokému obsahu nestravitelných obilovin (proto jsou také tak podezřele levné).
šedé kotě

336x280-1-1474365393.jpg

Kočka se bez pitné vody neobejde, nedávejte jí však sycenou vodu, ani minerálku

Důležité je, aby kočka měla v misce vždy dostatek čisté vody. Dobrý tip: Kočkám stačí běžná voda z kohoutku, nejlepší je vodou naplnit pet láhev, aby se uvolnil chlór, a odstátou vodou, podobně, jako když zaléváte květiny, doplňujete misku. Miska s vodou by se měla alespoň obden umýt v kuchyňském dřezu běžným prostředkem na nádobí, pokud toto zanedbáte, v misce se budou množit bakterie a nečistoty, které vodu kontaminují. Mléko kočka nevyžaduje, některým kočkám mléko chutná, nepohrdnou ani bílým jogurtem, a pokud nemají problém s trávením laktózy, občas jim můžete (kromě plísňových sýrů) mléčný výrobek dopřát.

Kočka vyžaduje především specifické a kvalitní krmivo
Ohodnoťte příspěvek
690x90original-1494261286.jpg