Skip to content

Kouzelná a dechberoucí Florencie

Italské město zvané Florencie neboli italsky známo jako Firenze. Metropole nacházející se v italském Toskánsku. Město, které leží na řece Arno. Florencie byla v patnáctém století význačnou kolébkou renesance a rovněž i kulturním centrem celé severní Itálie. Od roku 1982 se historické centrum města Florencie nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

kostel Panny Marie

Florencie aneb co píší dějiny

Město bylo založeno roku padesát devět před naším letopočtem. Původní název Colonia Florentina, tj. kvetoucí kolonie. Florencie byla založena římskými vojáky po Juliu Caesarovi coby vojenský útvar. A už v té době byl zaznamenán úspěch. Do roku sto padesát našeho letopočtu bylo vybudováno ve městě fórum, kapitol, dokonce i chrám, lázně a divadlo.

krása Florencie

Sv. Ambrož se zasloužil v rámci zasvěcení nejstaršího kostela sv. Vavřince. Prostřednictvím obchodníků bylo ve třetím století ve Florencii šířeno křesťanství. Byl to Karel Veliký, kdo v sedmém století dobyl říši a za jeho vlády byl zaznamenán největší rozkvět řemesel, obchodu a zemědělství. Od dvanáctého století byla Florencie již zcela nezávislým městem.

V osmnáctém století za vlády rodu Lothringenů se celé Toskánsko připojilo ke vznikajícímu italskému království. Florencie zažila bombardování díky druhé světové válce. Němci poté na ústupu se postarali o vyhození do vzduchu takřka všech mostů přes řeku Arno. Roku 1993 zde došlo k teroristickému bombovému ataku, při němž zahynulo šest osob.

Doprava ve Florencii

Město Florencie bývá také mnohdy nazýváno coby kolébka renesance či město umění v Evropě. Nicméně cesta do Florencie je reálná hned několika možnostmi. Snadný a pohodlný způsob je automobilem. Další alternativou je jet autobusem a to dokonce prostřednictvím přímého spoje. Samozřejmostí je též varianta v rámci zvolení letecké dopravy.

noční florencie

Ve Florencii lze chodit a podnikat výlety prostřednictvím pěší turistiky, neboť takřka všechny hlavní a nejdůležitější památky najdete v samém středu města.

Využít k přepravě tak lze pochopitelně i místní hromadnou dopravu. Stejně tak i možno si vyzkoušet cykloturistiku v tomto krásou opojném městě. Kolo si zde můžete bez sebemenšího problému vypůjčit.