Skip to content

Nožky jako ze sámošky

1. Kvalitní hygiena jako základ. Věnujte svým chodidlům dostatečnou péči. Před a po každém použití obuvi byste správně měla chodidla osprchovat vlažnou vodou. Doslova je probudíte k životu.

2. Pravidelná manikúra je důležitá. Odstraňujte pravidelně případnou špínu za nehty. Nenechávejte nehty přerůstat. Kraje nehtů nestříhejte, ale opilujete jemným pilníkem.
sportovní obuv na schodech

3. Pokud trpíte na pocení nohou, vyzkoušejte zásypy proti pocení. Denně nohy zasypte před použitím obuvi. Funguje to! Pokud máte náročnější práci, noste si i náhradní ponožky v kabelce.

4. Pozor na plísně! Pokud už máte na ně náběh, zamiřte do lékárny. Máte na výběr z různých mastí, olejíčků a laků.

5. Investujte do kvalitní obuvi!

6. Paty je třeba denně hydratovat. V drogériích už najdete celou řadu hydratačních krémů na chodidla. Vyberte si kvalitní krém s vůní, která vyhovuje vám.

7. Dopřejte si relaxační chodidlovou lázeň. Přidejte aromatické zjemňující oleje nebo mořskou sůl. V zimě je dobrá teplá koupel, v letních měsících naopak můžete chodidla šokovat ledovým osvěžením.
lodičky na jehlách

8. Vyvarujte se podpatkům, co nejvíce to jde. V jehlách jsou sice vaše nohy sexy, ale ničíte si nejen páteř. Samozřejmě chápeme, že u některých zaměstnání, či společenských akcí jsou podpatky nutností. Dopřejte si tedy alespoň gelové vložky do bot. Dokážou zázraky a vaše chodidla to jistě ocení.

9. Masáž chodidel je okamžitý a dlouhodobý lék na unavená chodidla. Buďto si zaplaťte za kvalitní masáž, či požádejte partnera. Můžete i investovat do masážních přístrojů.

10. Terapie bosou chůzí. Už jste o ni slyšeli? Pokud nejste natolik odvážná, že byste se hned přidala k vyznavačům bosí chůze, zahodily lodičky a vydala se do práce naboso, zkuste tedy chodit bez obuvi alespoň v přírodě. Nebo si vyrobte doma různé aktivní masážní desky. Připevněte na ni oblázky, kuličky, provazy, cokoli vás napadne a procvičte svá chodidla.