Skip to content

Tipy na rychlé svačinky bez přípravy

Kdo by to neznal? Spěcháte s dětmi do školy a ouha! Zapomněli jste svačinu a už není čas ji připravit. Není jiná možnost, než se zastavit po cestě do obchodu a něco na sváču prostě koupit. Určitě to není varianta, kterou byste měli využívat každý den, ale jednou za čas si vy i děti můžete zahřešit. Navíc se takový rychlá svačinka dá vyřešit i zdravě. Tady je pár tipů, ať pak zbytečně neztrácíte čas při hledání po obchoďáku.

Sušené ovoce a ořechy + čerstvé ovoce
Ideální je, že obojí bývá v obchodě uloženo poblíž sebe, a navíc i poblíž pokladen. Vyberte nějakou směs oříšků a sušených plodů a k tomu přihoďte banán nebo jablíčko. S tím vy i váš potomek do oběda v pohodě vydržíte. Super jsou „pytlíčky do kapsy“, ve kterých je například hluboce zmražené ovoce a zachovává tak všechny důležité vitamíny.

Brumík
Kdo by neznal Brumíka? Malá měkká buchtička naplněná krémem, čokoládou nebo ovocnou směsí je k dostání snad úplně všude. A děti je naprosto milují!

BeBe
Bebe sušenky jsou taky notoricky známé a jsou k dostání všude, možná ale nevíte o novinkách, které tato značka poslední dobou přinesla. Jsou to měkké polštářky s cereáliemi, plněné sušenky nebo třeba sušenky spojené jogurtovou náplní.

Müsli do kapsy
A tomu třeba jogurt (a lžičku!). Je to taková snídaňová varianta, ale je zdravá a určitě během dne přijde k chuti. V malém balení se už ale nevyrábí jen müsli, ale také plněné polštářky, cereální lupínky, cereálie s vlákninou nebo čokoládové kuličky. A mlsat je můžete i na sucho, jako třeba oříšky nebo rozinky.

Raw a müsli tyčinky
Ty jsou dnes k dostání také všude. Výhodou je, že větší tyčinka opravdu zasytí na několik hodin. Pokud raději sáhnete po zdravější variantě, vyberte raw tyčinky se semínky a čerstvým ovocem. Pokud si naopak rádi zahřešíte nebo chcete dětem dopřát něco sladšího, na výběr máte z tyčinek s polevou – jogurtovou, mléčnou nebo s hořkou čokoládou.