Skip to content

Pleťové esence a oleje? Ano, ale jen ty přírodní

Také si kladete otázku, který pleťový krém zvolit na obličej, který olej je vhodný pro vaši pleť, či jaký šampon nejlépe vybrat pro vaše hezké vlasy? Reklamy poukazují, že všechny jejich výrobky jsou hitem, takže není vůbec snadné vybrat ten správný právě pro vás. Věřte ale, že správná volba vás dovede k přírodě. Z ní totiž čím dál častěji získáváme vůni i esence pro zkrášlení pleti. Tajemství přírody totiž spočívá v tom, že respektuje vaše potřeby. Přírodní receptury se dnes využívají i ve spojení s dlouholetou tradicí.
levandulové mýdlo
ROSTLINNÉ OLEJE
Rostlinné oleje získáváme z rostlin, které jsou lisované za maximální teploty 40°C. Lisují se nejen celé rostliny, ale také semena či plody. Využití těchto olejů se najde nejen v kuchyni, ale také v kosmetice, a to nejen v péči o pleť, ale také vlasů a celého těla. V kosmetickém průmyslu jsou využívány snad od nepaměti. Rostlinné oleje obsahují mnoho vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin, proto jsou tolik vyhledávané. Preparáty z nich vytvořené mají vysokou regeneraci, dokonale vyživují, dlouhodobě hydratují a celkově prospívají pokožce celého těla, vlasům i nehtům.
květinový parfém
ESENCIÁLNÍ OLEJE
Voňavé oleje se získávají lisováním rostlin a následnou destilací, kdy se vytvoří vysoce koncentrované oleje se silnými účinky. Působením tepla se pak postupně uvolňují vonné látky, které ovlivňují lidské emoce, stimulují mozkové centrum, ale také spouští léčivé procesy. Využití nacházejí v přírodní aromaterapii, neboť si jsou lidé vědomi toho, že příroda nabízí své nenahraditelné bohatství, které se skrývá v květech, plodech, listech i kořenech bylin a stromů. Esenciální oleje blahodárně ovlivňují celý náš organismus.
mýdlo srdce
SYNTETICKÉ OLEJE
Syntetické oleje sice vznikají chemickou cestou, proto se nikdy nemohou rovnat těm přírodním. Ovšem vazelína či parafín jsou velmi často využívané v kosmetice, i když nemají žádnou z léčivých přírodních složek. Parafínové zábaly však velmi prospívají nemocným kloubům.