Skip to content

Příjemné s užitečným


Volný čas, tolikrát zmiňované sousloví. Vyřčené bývá nejenom stěžovateli na danou situaci, například hodně zaměstnanými lidmi, ale i odborníky z řad koučů osobního rozvoje nebo rovnou psychologů. A mají pravdu. Volný čas rovná se nutnost, byť leckteří workoholici by nemuseli souhlasit. Odpočinek platí prostě za potřebný úplně pro všechny. Jeho nutná míra a forma je samozřejmě individuální záležitostí, nicméně platnou. Janův hrad
Volný čas lednice.galant může být tedy tráven tisíci plus jedním způsobem. Někomu vyhovuje jen tak sebou prásknout na gauč a koukat na televizi. Jiný zase „paří“ hry na počítači. Spoustu lidí prosedí své volno při surfování internetem. Variant, ať už pasivních nebo naopak aktivních existuje zkrátka bezpočet. Za jednu z těch nepasivních platí populární poznávání krás našich krajin. Aby také ne, obdiv zaslouží. Lednicko-valtický areálpatří právem mezi absolutní top destinace v naší zemi. Možností k vyžití skýtá tolik, až se to může zdát neuvěřitelné. Příležitosti k výletům, ať už pěším či na kole, malebná krajina a především přehršel památek, to je nabídkou této části Moravy. Památky byly také podnětem k zápisu do seznamu světového dědictví. Seznam UNESCO, jak bývá někdy zkráceně uváděno, vyplývá z Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. Tato mnohostranná úmluva váže prozíravě své členy k záštitě památek. A to není určitě špatně.
Státní zámek Ledniceje jeden z nejlákavějších cílů turistů u nás vůbec. Například letos ho do konce září navštívilo na 350 000 lidí, což ho mezi ostatními zámky řadí v návštěvnosti na první příčku. Lednicko-valtický areál však láká na daleko více památek a na široký rozptyl aktivního vyžití. Mezi památky budiž zmíněn například ještě Janův hrad, Apollonův chrám, Kolonáda na Rajstně, Hraniční zámeček a spoustu dalších.zámek Lednice
Své zde najdou i milovníci moku, který skrývá pravdu, vždyť Valtice bývají označované jakožto hlavní město vína. Krásnou naučnou vinařskou stezku Valtice můžete absolvovat „po svých“ či na kole. Trasa je výborně značená, oblasti lze projet i přes rakouské hranice, proto jsou značení dvojjazyčná.
Po náročných výletech lze složit své zmožené údy v místních hotelech a penzionech.Nabídka není skoupá, naleznete zde jak ubytování špičkové a luxusní, tak i noclehy nižších cenových kategorií.