Skip to content

Pronájem nemovitosti je zajímavý pasivní příjem

Vlastnit další nemovitost je výbornou investicí. Nemovitost téměř neztrácí hodnotu a může vám sloužit jako výborný zdroj vedlejšího příjmu. To v případě, kdy se rozhodnete byt, dům, komerční prostor nebo rekreační objekt pronajímat. Příjmy z pronájmu vám budou přinášet trvalou platbu na bankovní účet, a to i po dobu mnoha let. Nemovitost v pronájmu často zajišťuje dodatečný příjem i osobám v důchodovém věku. Počáteční investice může být mnohem nižší, než si možná myslíte. Pomůže vám hypotéka na pronájem od Hypotekybezregistru.Pronájem představuje zajímavý zdroj příjmů
O hypotéku můžete požádat s ručením jakoukoliv nemovitostí, tedy i tou, kterou právě kupujete. Obvykle jsou hypoteční úvěry poskytovány na 80 % odhadní ceny nemovitosti, nebankovní společnosti často poskytují hypoteční úvěry na 70 % odhadní ceny nemovitosti. Rozdíl mezi prodejní cenou a úvěrem poté hradíte z vlastních peněžních prostředků nebo v kombinaci například s úvěrem ze stavebního spoření.

Pronájem jako pasivní příjem
Jelikož jsou dnes úrokové sazby u úvěrů velmi nízké, vyplatí se nemovitost koupit i v případě, kdy je s jejím nákupem spojeno placení úroků. Nemovitost v pronájmu znamená příjem každý měsíc po dobu několika desítek let. Nájemné bývá často dokonce vyšší, než je předepsaná splátka hypotéky. Nemovitost tedy přináší částečný zisk i po dobu placení úvěru a po jeho úplném umoření je výborným zdrojem vedlejšího příjmu například v době pobírání penze. https://www.conseq.cz/page.asp%3Fpage%3D523 Zakoupená nemovitost může představovat jinou formu penzijního spoření, které navíc není ohrožené ztrátou hodnoty peněz (inflací).Pronájem bytu vám zajistí příjem na dlouhá léta
Další výhodou je i to, že v případě finančních potíží, nebo zájmu o vyšší investici v jiném sektoru, můžete nemovitost kdykoliv prodat a úvěr zaplatit v plné výši.
Hypotéka na pronájem je výhodná i z toho důvodu, že se vám budoucí příjmy z pronájmu (alespoň v částečné výši) připočítají k aktuální výši vašeho příjmu a lépe se prokazuje bonita.