Skip to content

Skákejte pro zdraví

Když si pořídíte trampolínu na svou zahradu, uvidíte, že čas, který jste se například dříve nudili, využijete efektivně ve prospěch svého zdraví. Skákání na trampolíně může působit jako kardio cvičení, při kterém posilujete svou kondici a můžete spalovat i tuky. Především je to zábava jak pro dospělé, tak i pro děti. V této době jsou děti spíše ve svém volném čase u počítače, tabletu či smartphonu. Trampolína bude tou správnou volbou, jak je od těchto věcí odpoutat, jelikož skákání na ní je velice zábavné.

modrá trampolína

Jak vybrat správnou trampolínu?

Při výběru trampolíny je nejlepší vždy si uvědomit, že není moc chytré koukat se na cenu. Vždy je potřeba přemýšlet nad tím, že když je trampolína podezřele levná, asi nebude úplně bezpečná. Vybírejte proto trampolínu, která bude v přiměřené cenové relaci. Rám trampolíny by měl být zhotoven z galvanizované oceli nebo natřený práškovou barvou. Toto vše je potřeba, aby konstrukce trampolíny byla kvalitní, odolávala reznutí a byla tak pro Vás a popřípadě Vaše děti bezpečná. Dále dbejte na kvalitní sváry, jelikož při skákání na ně naléhá velký tlak. Dále je potřeba zajistit krytí pružin trampolíny, aby nedošlo ke zranění. Zde vybírejte takové, které je pevně přichyceno a není možné pod něj strčit ruku či nohu.

trampolína

Plachta, na které skáčete, je u kvalitních trampolín velmi jemná a bezpečná, také více pružná oproti nekvalitním trampolínám. A při výběru trampolíny dbejte obzvlášť na kvalitu a způsob provedení ochranné sítě. Ta by měla mít co nejhustší vzor, aby nehrozilo, že se rychle roztrhne a někdo z ní vypadne ven. Dále by neměla být přichycena k vodícím tyčím pouze šňůrkami, protože při pádu na síť je velká pravděpodobnost, že to šňůrky nevydrží a i tak vypadnete ven. Vchod musí být opatřen zipem, aby se předešlo riziku vypadnutí. Dbejte prosím pečlivě na tyto kritéria, neboť při vypadnutí z trampolíny či jejím zborcení se můžete vy i Vaše děti ošklivě poranit.

Dbejte na bezpečí!

Je jedno, kdo na trampolíně skáče, jen musíte všichni dávat pozor, abyste svým skákáním nezranili ostatní, kteří s Vámi skáčou na trampolíně. Vždy musí mít skákání nějaká pravidla. Taktéž nezapomeňte, že pokud je Vaše dítě malé a vy skočíte větší silou, dítě by mohlo být vymrštěno. Skákající musí vždy myslet na své konání při skákání na trampolíně. Při držení určitých pravidel jistě zažijete na trampolíně mnoho šťastných chvil, bez kopanců a škrábanců. Hodně štěstí při skákání!