Skip to content

Volné dny ve znamení odpočinku

.

Při vyslovení slova „dovolená“ si jistě vybavíte slastné okamžiky odpočinku. Neexistuje snad nikdo, kdo by se na tyto chvíle netěšil. Dovolená však může být ve znamení starostí a dokonce se může proměnit i v noční můru. Nevěříte?

Jak si ji užít, abychom si skutečně odpočinuli, hodili za hlavu trable a neposedné negativní myšlenky, které nás trápí? https://www.chacha.cz/tip-na-dovolenou-bez-starosti/
letadlo ve vzduchu

Cestování letadlem – letecká přeprava je stále nejpohodlnější a nejrychlejší a s nadsázkou ji lze označit za dovolenkový pobyt bez starostí. Někteří lidé však upřednostní vlak nebo autobus už jen z toho důvodu, aby se vyhnuli přelidněným letištním halám, značnému chaosu a stresu a nepříjemné odbavovací proceduře. Na letiště se musíte navíc dostavit s dostatečným časovým předstihem.
dlouhovláska na molu
Cykloturistika, vodácké výpravy, turistika – Aktivní dovolená trávená tímto způsobem je jednou z nejkrásnějších. Budete na ni vzpomínat po zbytek života, prožijete spoustu romantiky a fyzickou námahu vyváží klidné prostředí bez civilizačních vlivů a neustále nové podněty na cestách.
Tuzemsko nebo zahraničí – Podle statistických údajů dochází ke stabilnímu nárůstu zájmu o tuzemské rekreační pobyty. Je to z několika důvodů: V Evropě eskalují extrémistické hrozby a lidé se obávají o svou bezpečnost, a to nejen ve státech jihovýchodní Evropy, ale i v ekonomicky vyspělých zemích. Dalším důvodem jsou vlny přistěhovalců, s nimiž se můžete setkávat na řadě míst. V Česku se počet migrantů stále pohybuje ve srovnání např. s Německem na minimální úrovni. Třetí důvod je ekonomický – jednak je v Česku dovolená vždy levnější, a zároveň jsou lidé mnohdy nabaženi zážitky ze zahraničních destinací a Česká republika přitom může nabídnout tolik zajímavých lokalit k odpočinku a regeneraci sil.
žabky s kloboukem
Poznávací zájezdy – o tento typ dovolené roste zájem, klienti úzce specializovaných cestovek na hvězdicové zájezdy touží po objevování různých koutů naší země a častokrát jsou tyto zájezdy kombinovány s pobyty na Slovensku nebo v Rakousku či v Maďarsku.

Volné dny ve znamení odpočinku
3.7 (73.33%)6
.