Skip to content

Volné dny ve znamení odpočinku

Při vyslovení slova „dovolená“ si jistě vybavíte slastné okamžiky odpočinku. Neexistuje snad nikdo, kdo by se na tyto chvíle netěšil. Dovolená však může být ve znamení starostí a dokonce se může proměnit i v noční můru. Nevěříte?
Jak si ji užít, abychom si skutečně odpočinuli, hodili za hlavu trable a neposedné negativní myšlenky, které nás trápí?
Cestování letadlem – letecká přeprava je stále nejpohodlnější a nejrychlejší a s nadsázkou ji lze označit za dovolenkový pobyt bez starostí. Někteří lidé však upřednostní vlak nebo autobus už jen z toho důvodu, aby se vyhnuli přelidněným letištním halám, značnému chaosu a stresu a nepříjemné odbavovací proceduře. Na letiště se musíte navíc dostavit s dostatečným časovým předstihem.
dlouhovláska na molu
Cykloturistika, vodácké výpravy, turistika – Aktivní dovolená trávená tímto způsobem je jednou z nejkrásnějších. Budete na ni vzpomínat po zbytek života, prožijete spoustu romantiky a fyzickou námahu vyváží klidné prostředí bez civilizačních vlivů a neustále nové podněty na cestách.
Tuzemsko nebo zahraničí – Podle statistických údajů dochází ke stabilnímu nárůstu zájmu o tuzemské rekreační pobyty. Je to z několika důvodů: V Evropě eskalují extrémistické hrozby a lidé se obávají o svou bezpečnost, a to nejen ve státech jihovýchodní Evropy, ale i v ekonomicky vyspělých zemích. Dalším důvodem jsou vlny přistěhovalců, s nimiž se můžete setkávat na řadě míst. V Česku se počet migrantů stále pohybuje ve srovnání např. s Německem na minimální úrovni. Třetí důvod je ekonomický – jednak je v Česku dovolená vždy levnější, a zároveň jsou lidé mnohdy nabaženi zážitky ze zahraničních destinací a Česká republika přitom může nabídnout tolik zajímavých lokalit k odpočinku a regeneraci sil.
žabky s kloboukem
Poznávací zájezdy – o tento typ dovolené roste zájem, klienti úzce specializovaných cestovek na hvězdicové zájezdy touží po objevování různých koutů naší země a častokrát jsou tyto zájezdy kombinovány s pobyty na Slovensku nebo v Rakousku či v Maďarsku.