Skip to content

Vyberte si ty správné pomocníky

Pod pojmem bazénová chemie se skrývá souhrn nejrůznějších přípravků, které Vám usnadní péči o vodu a také o celé koupací zařízení, abyste si bez potíží mohli užívat vodních radovánek po celé léto. V dnešní době už se nemusíte spoléhat pouze na chlorové přípravky, ale lidé s citlivější pokožkou si mohou vybrat také z přípravků na bázi kyslíku nebo také na bázi bromu. Nesmíte ovšem zapomínat, že Vaše koupací zařízení, ať už máte vnitřní či venkovní bazén jakékoliv velikosti či tvaru nebo třeba i vířivku, potřebuje opravdu pravidelnou péči, aby voda v nich obsažená byla vhodná ke koupání.

kluk ve vodě

Udržovat kvalitu vody na vysoké úrovní je Vaším prvotním cílem a je tedy nutné se vybavit hned několika přípravky bazénové chemie. V prvé řadě je nutné dostatečně dezinfikovat vodu a to buď chlorem nebo kyslíkovým přípravkem nebo třeba za pomocí soli, pokud máte Vaše koupací zařízení vybavené salinizační jednotkou. Dále je nutné udržovat v rovnováze PH vody a to za pomocí přípravků PH plus či mínus, podle toho v jakých hodnotách se PH vody nachází ve Vašem koupání. Dále nezapomínejte pravidelně přidávat do vody přípravek proti řasám, který můžete dávat preventivně, abyste se vyhnuli případným problémům. Není na škodu být vybaven přípravkem chlor šok, který Vám pomůže při šokové terapii vody v případě, že nastoupí velká vedra a chlor se tak bude rychleji vytrácet z vody.

voda v bazénu

Ovšem údržba koupacího zařízení a hlavně vody v něm obsažené není pouze o přípravcích, ale také o dalších pomocnících, kterými je nutné se vybavit před začátkem koupací sezóny. Prostě a jednoduše, je nutné se dobře porozhlédnout v nabídce bazénové chemie a příslušenství a vybrat si všechno potřebné k úpravě vody a údržbě celého koupacího zařízení, abyste si mohli užívat koupání po celou sezónu bez zbytečného stresování či problémů.