Skip to content

Zpátky do školních lavic

Pamatuji si to jako včera, kdy jsem od maminky dostala kytku pro paní učitelku a stála jsem navlečená do nejrůžovějších šatiček, které si dokážete představit, na Arbesově náměstí na Smíchově, připravená začít naprosto nejdůležitější etapu v mém životě, která mi ještě přinese spoustu zážitků, přátel, deficitu spánku a smutku. Prvního září byl den, kdy jsem pocítila poprvé jakousi zodpovědnost za svoje činy. Myslím, že podobně jsou na tom i ostatní děti. Vedete tento rok své děti do školy poprvé? Na co je připravit a na co nezapomenout?

dobrý nápad při studiu

Psychická příprava

Pokud je dítě, které vysíláte poprvé do školy, zároveň Vaším nejstarším, asi ještě nebylo staršími dětmi nakaženo odrazováním a strašením, že,,Škola je zlo, strašná a je to peklo.“ Říkejte mu, že si najde spoustu nových kamarádů, naučí se novým věcem a bude o krok blíž k dospělosti! Velkou výhodou je pak to, pokud jde do školy s někým, koho zná, jak například ze školky, tak z rodiny či hřiště.

barevné pastelky
Školní pomůcky

Ty většinou prvňáčci dostávají ve škole, ale pokud se tomu tak na Vaší základní škole neděje, nakupte především kvalitní psací potřeby, na kterých se dítko naučí správně držet pero či tužku. Dále investujte do kvalitního školního batohu, který by měl dítěti vydržet co nejdéle a neměl by mu ničit záda. Zároveň kupte svačinovou krabičku a kvalitní láhev na pití. Bude potřebovat i sportovní oblečení na tělocvik.

knihy v řemenu
Motivace

Slibte mu, že s ním po škole zajdete do cukrárny nebo na hřiště. Přeci jen Vaše dítě ještě před dvěma měsíci chodilo do školky a můžeme mu dopřát trochu odměn za to, že dokázalo krásně zvládnout svůj první den v nové škole, mezi naprosto novými lidmi. Pro dítě může být první září stresujícím dnem, tudíž se snažte ho vylepšit. Určitě se Vám snaha vrátí, protože příští rok už se na první den školy bude zajisté těšit!